5 najlepszych książek na zimowe wieczory

najlepsze ksiazki

Na dworze robi się coraz zimniej i pozostało tylko czekać, aż za oknami pojawią się pierwsze płatki śniegu. Zima nie sprzyja wieczornym wyjściem, a jedyne, na co mamy wtedy ochotę, to gorące kakao, wełniany koc i oczywiście dobra książka. To dobry moment na to, by na chwilę zwolnić tempo, odzyskać wewnętrzną harmonię i prawdziwie wypocząć. Przedstawiamy 5 najlepszych książek na zimowe wieczory.

1. Białe Noce – Marika Krajniewska

Niezwykle wzruszająca historia trudnej miłości, opowiadająca o odwadze i poświeceniu. Białe Noce przedstawiają losy studentki z Warszawy – Oli, która w trakcie wyjazdu do Petersburga mierzy się z nieprzewidywalną siłą uczuć. Kiedy po spędzeniu tytułowych białych nocy z poznanym przez nią Siergiejem, przychodzi czas powrotu do Polski, jej serce ponownie zaczyna bić mocniej. Tym razem jednak do Aleksandra, który jest… bratem Siergieja. Jest to świeże dzieło pisarki Mariki Krajniewskiej, która pisząc o skomplikowanych relacjach między ludźmi, robi to w wyjątkowo subtelny sposób.

2. Świąteczna kafejka – Amanda Prowse

Już od pierwszych stron chwyta za serce. Polecana szczególnie w okresie świątecznym, pełna ciepła i rodzinnej atmosfery. Opowiada o podróży 53-letniej wdowy, która wraz ze swoją wnuczką udaje się w podróż na Boże Narodzenie do Szkocji. Szybko okazuje się jednak, że z pozoru zwykły wyjazd odmieni ich życie na zawsze. Atrakcyjności lekturze dodają romantyczne opisy zaśnieżonego Edynburga, wprowadzające w świąteczny nastrój.

3. 5 lat młodsza w 5 tygodni – Agnieszka Mielczarek

Agnieszka Mielczarek jest coachem zdrowia. Stworzyła poradnik, w którym pragnie wskazać kobietom drogę do cieszenia się młodym wyglądem nie za sprawą skalpela, a odpowiedniej wiedzy, diety i silnej woli. 5 lat młodsza w 5 tygodni to lektura, która pozwoli wejść w nowy rok z zupełnie nową energią i w sposób bardziej świadomy. Wykorzystując wolne wieczory, warto zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujemy. Nie od dziś wiadomo, że wnętrze kobiety jest najpiękniejsze i to ono decyduje o jej wyglądzie.

4. Papierowe marzenia – Richard Paul Evans

Książka uznana została za jedną z najlepszych i najbardziej poruszających wśród tych, które Evans napisał. Choć pisana jest w prosty sposób, to zdecydowanie zasługująca na wyróżnienie. Ukazuje piękno prawdziwej miłości i przebaczenia, przypomina nam o tym, co w życiu jest ważne. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Po ciężkim dniu stanowi idealny sposób na to, by na chwilę oderwać się od codzienności i przenieść do innego świata, który pogrążony jest w zimowej scenerii. Główny bohater imieniem Luke miał wszystko, o czym każdy z nas marzy: pewną przyszłość, duże pieniądze, kochającego ojca i cudowny dom. Splot podjętych przez niego złych decyzji sprawił, że wyrzekł się wszystkiego. Czy uda mu się z czasem zyskać wybaczenie ojca i odzyskać to, co stracone?

5. Obsesja – Nora Roberts

Coś dla wielbicielek kryminału. Główna bohaterka powieści to Naomi Carson – młoda kobieta, która już w dzieciństwie doświadczyła szokującej zbrodni. Jedynie dzięki poświęceniu swojej pasji, udało jej się przetrwać trudne chwile po traumatycznym przeżyciu. Długo jeździła po świecie i zajmowała się fotografią. Gdy teraz postanawia osiąść w jednym miejscu na stałe, okazuje się, że ktoś z okolicy zna jej tajemnicę i nie zamierza pozwolić jej o tym zapomnieć… Jak Naomi poradzi sobie z widmem przeszłości? Sprawdźcie koniecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *