Najmodniejszy kolor 2017 według Pantone! Poznajcie Greenery

najmodniejszy-kolor-2017

Jak co roku, Instytut Pantone przedstawia światu swoją propozycję najbardziej atrakcyjnego koloru na najbliższe dwanaście miesięcy. Po dominujących w poprzednim roku pastelach różu oraz błękitu przyszedł czas na pełen życia Greenery, który swoim odcieniem nawiązuje do pierwszych dni wiosny, budzącej się do życia naturze i nadchodzącej zmianie. Podpowiadamy, jak włączyć Greenery do swojego życia, znajdując dla niego miejsce nie tylko w swojej szafie, ale i całym domu!

Greenery – ożywcza zieleń symbolem nowego początku

Tak o Greenery mówi sam Instytut, na ich stronie znaleźć możemy informację: „Odświeżająca i ożywcza, zieleń jest symbolem nowego początku”. Swój wybór tłumaczą chęcią odzwierciedlenia ponownego połączenia ludzi z naturą, stworzenia tego, co zainspiruje do znalezienia chwili dla siebie i złapania oddechu w codziennym pędzie.

Pierwsze kreacje w tym kolorze znaleźć możemy na wybiegach u Balenciagi, Michaela Korsa, Zaca Posena czy Pucci. Na propozycję Pantone błyskawicznie zareagowali najwięksi światowi projektanci mody, graficy, designerzy oraz dekoratorzy wnętrz. Z takiego wyboru cieszą się również zwolennicy ruchu eko, dla których zaproponowana w tym roku zieleń stanowi symbol zmian na lepsze.

Na przedstawionym przez Pantone nagraniu widzimy, że Greenery zagości we wszystkich płaszczyznach naszego życia, towarzysząc nam szczególnie w momentach relaksu:

Intensywna zieleń a moda w Polsce

Wśród Polek zaproponowany kolor budzi zmieszanie. O ile nietrudno jest wyobrazić sobie go na doniczkach do kwiatów, akcesoriach do kuchni czy nowej poduszce na tarasie, tak wizja łączenia Greenery z codziennym ubiorem do pracy czy na uczelnię stanowi wyzwanie dla wielu z nas.

Pantone proponuje, by łączyć kolor Greenery z metalicznymi odcieniami, pastelami oraz neutralnymi barwami. Dobrze sprawdza się w połączeniu z barwami ziemi – przygaszonym brązem i żółtym. Wnosi powiew świeżości w formie dodatków lub zupełnie odmienia kreację, gdy zastosowany jest w formie zielonej sukienki i koszuli. Dla tych z nas, które nie czują się dobrze w zbyt kolorowych lub przesadzonych strojach, polecane jest połączenie Greenery z tradycyjną bielą i czernią lub jego wybór na paznokciach i w formie nowej torebki.

Warto wspomnieć, że trudno o lepsze połączenie niż podkreślenie rudego kolorem zielonym.  Kobietom o rudych włosach w tym sezonie zazdrościmy i życzymy im pełnego wykorzystania możliwości, jakie pociąga za sobą nowa moda!

Naturalnie Greenery i urządzanie wnętrz

Możliwości wykorzystania zieleni w mieszkaniu jest wiele, jednak najmodniejsze w 2017 roku okaże się umieszczenie w salonie, kuchni czy biurze… roślin! Odcień zaproponowany przez Instytut ma kojarzyć się nam z naturą, być eko i wnosić świeżość do naszych domów. Najciekawszy efekt uzyskamy, wykorzystując rośliny doniczkowe. Na oficjalnym koncie Pantone na Instagramie pojawiła się propozycja, w skład której wchodzą między innymi paprocie. Widok jest niesamowity!

greenery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *